Category Archives: Lajme nga shqiperia

Slloveni – Shqiperi live, 06/09/2013, Shiko ndeshjen hd, rezultati live

SLLOVENI - SHQIPERI LIVE

Slloveni – Shqiperi live, 06/09/2013, Shiko ndeshjen hd, rezultati live   Super sfida midis sllovenis dhe shqiperis eshte nje nder sfidat e shumepritura nga te gjith shqiptaret. Nje sfide e cila do ta gjiste shqiperin shume shkalle ne renditjen e

Slloveni – Shqiperi ndeshja historike per Shqiptaret

SLLOVENI SHQIPERI  LIVE , REZULTATI

Slloveni – Shqiperi ndeshja historike per Shqiptaret Vazhdon enderra e madhe per shqiptaret, enderra per te luajtur ne kampionatin boteror Brazil 2014. Edhe pak dite na ndajne nga sfida e radhes ajo me Sllovenin, ku ne rast fitoreje Shqiperia do

SHBA: Barak Obama, Gati te sulmojme Sirine

sulmet ne siri

SHBA: Barak Obama, Gati te sulmojme Sirine. Amerika tashme ndodhet vetem nje hap larg nje sulmi te mundshem me Sirin. Forcat ushtarake të Shteteve të Bashkuara janë të gatshme të ndërhyjnë në Siri nëse një vendim i tillë merret nga

Kampionati Italian 2013 – 2014 nis me dhune, plagosje e racizem

download

Kampionati Italian 2013 – 2014 nis me dhune, plagosje e racizem Dy te plagosur kane mbetur sote ne xhenova te Italis ku tisoz te skuadres se sampdorias jane perleshur me nje grup ultra juventin, perpara ndeshjes Sampdoria-Juventus. Te plagusurit nuk

Shiko live Kuksi – Trabzonspor, sonte ora 17:30,kupa uefa league

kuksi ne europa league

Shiko live Kuksi – Trabzonspor, sonte ora 17:30,kupa uefa league Sonte ora 17:30 rikthehen ne fush djemt e skuadres kuksiane, per te luajtur per eliminatoret e uefa champions league. Kuksi kete sezon ke tregua se eshte nje skuader ne nivelet

Tiran: Dhunon dhe Tenton te Mbys gruan me çarçaf 33 vjeçari

vret gruan

Policia e kryeqytetit ka vënë në pranga një 33-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë mbi bashkëshorten e tij. Burime nga policia e komisariatit nr.2 bëjnë me dije se është arrestuar në flagrancë shtetasi Armando Kapa, lindur në Fier dhe banues në

Greqi: Agimi i Arte kërcënon me luftë shqiperin, himara e jona

AGIMI-I-ARTE-greqi, shqiperi

Një ditë pas ceremonisë së zhvilluar në përkujtim të 3-vjetorit të vdekjes së Aristotel Gumës, zbardhen edhe deklaratat antishqiptare të përfaqësuesve të Agimit të Artë të cilet ishin të dielën në Himarë. Prane varrit të Gumës, Kristoforos Tsankas deklaroi se

Europa league: Kuksi shkruan historin e futbollit shqiptar!

kuksi ne europa league

Kukësi arrin të bëjë histori ne europa league , duke u shndërruar në ekipin e parë shqiptar që arrin të kualifikohet në tre ture të kompeticioneve europiane. Në Ukrainë, në stadiumin e “frikshëm” të Metalurg Donteskut, verilindorët e kuksit zhvilluan

Madhështore Festa e Fiter Bajramit ne Shqipëri!

bajrami 2013

Mijëra besimtarë dhe besimtare myslimane festojnë festën e Bajramit të Madh. Rreth orës 6 të mëngjesit bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ishte mbushur plot me burra dhe gra myslimane që sipas traditës fetare kanë falur namazin e Bajramit të Madh. “I

Kur eshte Bajrami 2013?

kurban_bajram 2013

Kur eshte Bajrami 2013? Ne Shqipri Dhe Kosove shume pyesin se kur i bie dita e festes me te madhe per Muslimanet Kurban Bajrami,Bajrami Vogel. Filter Bajrami Festohet menjeher mbas mbarimit te muajit te Ramazanit, Qe Kete Vit ishte si

Berluskoni: ja i vetmi qe mund ta shpetoj nga denimi me 4 vjet burg!

Silvio berluskoni denohet, burg

Berluskoni: ja i vetmi qe mund ta shpetoj nga denimi me 4 vjet burg! Berluskoni eshte denuar me 4 vjet heqje lirie nga gjykata e shkalles se fundit ne Itali. Po a ka apo ekziston ndonje mundesi qe Berluskoni mos

Zyrtare: Lulzim Basha zgjidhet kryetar i PD

Lulzim Basha krye i pd

Perfundon Procesi I Numerimit Te Votave Per Kruetarin E Ri Te PD. BiE Ne Sy Fitorja E Thelle E Kandidatit Lulzim Basha I Cili Ka Fituar Me 80% Te Votave, Duke U Bere Keshte Kreu I Ri I PD, Berisha: